Borusan Contemporary’de çocuklar sanatla buluşuyor

81

Borusan Contemporary’nin, Perili Köşk’te gerçekleştirdiği birbirinden keyifli çocuk atölyeleri devam ediyor! 10 Haziran’da gerçekleşecek iki yeni atölyede farklı yaş gruplarından çocuklar, Borusan Contemporary’nin güncel sergilerinde yer alan  eserlerden aldıkları ilhamla, hayal güçlerini sanatsal çalışmalara dönüştürüyor. “Neresi Yeryüzü, Neresi Gökyüzü” başlıklı ilk atölyede çocuklar, “UVA: Kaosun Eşiği” sergisinden yola çıkarak kendi manzara çalışmalarını oluştururken, “Bir Köşk Hayal Ediyorum” isimli  atölyede ise sıradışı malzemeler ve led ışıkları kullanarak kendi deneysel maketlerini  üretecekler.

Borusan Contemporary’nin farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik atölyeleri, küçük sanatseverlere hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri bir ortam sunuyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek iki atölyede 6-8 ve 6-9 yaş aralığındaki çocuklar, Hibrit Mekanlar ve Kaosun Eşiği sergilerini gezdikten sonra yaratıcı çalışmalara imza atacak.

Borusan Contemporary Çocuk Etkinlikleri

Doğadan ilhamla

10 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de 6-8 yaş grubuna yönelik düzenlenecek Neresi Yeryüzü, Neresi Gökyüzü atölyesinde Londra merkezli kolektif United Visual Artists’in Kaosun Eşiği isimli sergisinde yer alan Ufuk Noktası 3:1 #3incelenecek. Atölyede çocuklar, yapıttan esinlenerek kendi manzara çalışmalarını tasarlarken, temel geometrik formların ve renklerin yardımıyla ahşap zeminler üzerinde çalışacaklar. Her şekil doğadan bir örneği, her renk ise doğa harikalarının bizlerde uyandırdığı duyguları temsil edecek.

Neon renkler ve sıradışı malzemeler

10 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’te 6-9 yaş grubuna yönelik düzenlenecek Bir Köşk Hayal Ediyorum atölyesi ise Hibrit Mekanlar sergi turuyla başlayacak. Çocuklar, sergideki seçili eserlerde karşımıza çıkan sıra dışı malzemeleri birer sanat üretim aracına dönüştürecek. Cam elyafı tuğlaların yerini alacak, alüminyum teller müzenin iskeletini oluşturacak. Katılımcılar neon renkler ve led ışıklar yardımıyla Perili Köşk’ü yeniden tasarlayacaklar.

Borusan Contemporary’de gerçekleşen çocuk atölyeleri takvimini bu bağlantıdan takip edebilirsiniz.