Emre ile Cemre serisi – Miyase Sertbarut

1693

Okumayı yeni öğrenen çocuklar için kitap arıyorsanız ödüllü yazar Miyase Sertbarut’un Tudem Yayınları’ndan çıkan Emre ile Cemre serisi bizim çocukluğumuzdaki Ayşegül serisine benziyor ve oldukça eğlenceli.

Tudem Yayınları, çocuk ve gençlik edebiyatının bol ödüllü yazarı Miyase Sertbarut imzası taşıyan Emre ile Cemre İlk Okuma Serisini, okumayı yeni söken çocuklar ile buluşturuyor. 10 kitaplık bu set, akıcı metni ve gündelik hayattan seçtiği konularıyla kitapların büyülü dünyasına yeni adım atan çocuklar için benzersiz bir okuma deneyimi vadediyor.

Çocuk ve gençlik edebiyatının sevilen yazarı Miyase Sertbarut kaleme aldığı Emre ile Cemre serisi ile bu kez okumayı yeni öğrenen çocuklara sesleniyor. Tekli ya da özel kutulu setiyle okurlarla buluşan Emre ile Cemre’nin maceraları ilk 5 kitapta 16, diğer 5 kitapta ise 24 sayfadan oluşuyor. Serinin 1’den 10’a numaralandırılan her kitabında yer alan kelime sayısı 500’den 2000’e uzanan kademeli bir artış göstererek, öğrencilere bütün bir eğitim yılına yayılabilecek çeşitlilikte bir okuma etkinliği sunuyor.

Emre ile Cemre iki iyi arkadaş. Arkadaş can demek; arkadaş heyecan, güven demek. Peki ya macera? Bir bakmışsınız Emre ile Cemre kalabalık bir düğünde, bir bakmışsınız bahçedeki korkuluğun peşinde. Her kitapta yepyeni bir maceraya atılıp farklı bir sorumluluk üstlenen Emre ile Cemre’ye göre, hayat türlü keşiflerle dolu. Tabii ki, yarattıkları bu renkli dünyada sevgi, saygı, yardımlaşma, paylaşma gibi değerleri hiç unutmuyorlar.

Tudem Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Emre ile Cemre İlk Okuma Serisi, okumayı söken birinci sınıf öğrencilerine mükemmel bir yılbaşı ya da yarıyıl tatili hediyesi aynı zamanda! Bu özel kutulu sette yer alan kitapları, tek tek de satın almak mümkün.

Duysal Tuncer ile Nurdan Demir’in renkli çizimleriyle hayat verdikleri Emre İle Cemre İlk Okuma Serisi, kitapların büyülü dünyasına merhaba diyen küçük okurları keşiflerle dolu yepyeni maceralara sürüklüyor.

Emre ile Cemre serisi ’nde yer alan kitaplar:

Emre ile Cemre 1 – Okuma Bayramı

Emre İle Cemre 2 – Kedili Takvim Yapıyor

Emre İle Cemre 3 – Alışveriş Merkezinde

Emre ile Cemre 4 – Tarım Yapıyor

Emre ile Cemre 5 – Kitap Fuarında

Emre ile Cemre 6 – Korkuluk Yapıyor

Emre ile Cemre7 – Doktor Oluyor

Emre ile Cemre 8 – Kermeste

Emre ile Cemre 9 – Düğünde