Da Vinci Kids’den Bilim ve Teknoloji Uygulaması!

1359

Çocukların teknoloji ve bilime bakışını değiştiren mobil eğitim uygulaması Da Vinci Kids yayına başladı.

Çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan programlar hazırlayıp sunan Da Vinci Kids Televizyon Kanalı’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve dünyada milyonlarca ebeveynden aldığı geri bildirimlere göre, çocuklara tamamen teknoloji ve bilimi sevdirmek için kurguladığı Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması mobil marketlerde yerini aldı.

Çocuklara bilgiyi, merak etmeyi ve yaratıcılığı aşılayan Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, çocuklar için özenle seçilmiş, eğlendirirken öğreten eğitici videolar sunarken, dünyayı keşfetmek azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Kendini sorumlu bir eğitim mecrası olarak tanımlayan Da Vinci Kids, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan eğitici videoları ile çocuklara ek beceriler kazandırırken düşünme yeteneklerini geliştiriyor.

Da Vinci Kids’in hızla gelişen dijital çağın dinamizmi içinde çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırdığını belirten Da Vinci Medya Kurucu ve CEO’su Ferdinand Habsburg; “Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim konularıyla daha donanımlı ve daha önde bireyler olmalarını sağlamak amacıyla, titizlikle ve uzun araştırmalar sonucunda geliştirdiğimiz Da Vinci Kids uygulaması ile heyecan dolu yepyeni bir yolculuğa çıktık. Da Vinci Kids’in en iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabaları bundan sonra her daim ve her ortamda gelişerek devam edecektir, çünkü bizim tüm esin kaynağımız keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu bilmektir.” dedi.

Çocuklara istedikleri zaman istedikleri yerde öğrenebilmelerine imkan sunan Da Vinci Kids Mobil Uygulaması, Apple Store ve Google Play Store’dan tüm tablet ve mobil telefonlara ücretsiz indirilebiliyor.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alegra.kidspace
iOS: https://itunes.apple.com/app/id1169403787

Da Vinci Kids uygulamasında ne gibi özellikler bulunuyor?

Programların tüm bölümleri

Da Vinci Kids Televizyon Kanalı’nın 6-12 yaş arası çocuklara özel geliştirdiği Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, kanalın 2500’den fazla eğitici, eğlenceli ve ödüllü en çok beğenilen çocuk programlarının tüm bölümlerini barındırıyor.

Uzmanlar tarafından seçilmiş içerikler

Uygulama, çocuklara bilgiyi, merak etmeyi ve yaratıcılığı aşılamak için uzman editörler tarafından özel olarak hazırlanan içerikler sunuyor.

200 saatten fazla eğitici içerik

Da Vinci Kids’de çocuklara hayal gücünü geliştirmek ve öğrenmeye teşvik etmek için bilim, fen, matematik, teknoloji, yaratıcılık, tarih, doğa, yaşam, spor konularında 200 saatten fazla geniş bir yelpazede içerikler mevcut. İçerikler aynı zamanda Da Vinci Medya’nın uzun yıllara dayanan eğlenceli öğrenme uzmanlığıyla her ay yenilecek.

Reklamsız ve güvenli içerik

Her çocuğun kendi öğrenme hızına göre ilerlediği Da Vinci Kids, reklamsız, tehlikesiz ve güvenli bir ortam olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Böylece çocuklar eğlenceli ve eğitici içeriklerin tadını çıkarırken ailelerin de içi rahat oluyor.

Çoklu dil seçeneği

Da Vinci Kids’de tüm programlar Türkçe olmasının yanı sıra, yabancı dille kullanımı tercih eden aileler için çoklu dil seçeneğine de sahip.
Da Vinci Kids’de hem eğitim hem eğlence var.

Da Vinci Kids mobil eğitim uygulaması, zamansız ve mekansız bir öğrenme sürecini kapsayan programlarının merkezine teknoloji ve bilimi alırken, her çocuğu kendi öğrenme hızına göre ilerleyebileceği eğlenceli bir öğrenme platformu sunuyor.
Çocukları deneysel düşünmeye, “neden”, “nasıl” sorularının cevaplarını bulmaya ve aklı kullanmaya teşvik eden Da Vinci Kids, en iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabalarına gelişen dijital dünyanın içinde büyüyerek devam etmeyi hedefliyor.

Da Vinci Kids dünyasını üye olmak isteyen aileler Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması’nı, Apple Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirilebilirler.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alegra.kidspace
iOS: https://itunes.apple.com/app/id1169403787