NASA Mars’ta ne buldu?

1693

NASA Mars’ta ne buldu? henüz maalesef bilemiyoruz ancak yapılan açıklamaya göre yarın yani 7 Haziran 2018’de Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA Kızıl Gezegen Mars’ta ne bulduğunu açıklayacağı bir basın toplantısı düzenleyecek. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın Mars’a gönderdiği Curiosity isimli uzay aracının insanlık için önemli bir keşifte bulunduğu söyleniyor. NASA Mars’ta ne buldu? ve NASA açıklaması Türkiye’de saat kaçta yayınlanacak?

Challenger Uzay Mekiği Kazası nasıl oldu?

Mars NASA’nın son zamanlardaki en büyük amaçlarından biri. Curiosity uzay aracı ile Kızıl Gezegen’de bir yaşam bulgusu arayan NASA’nın bu arayışları nihayet sonuç vermiş olabilir. Zira NASA yaptığı açıklamada Kızıl Gezegen’e gönderdiği Curiosity uzay aracının Mars yüzeyinde çok önemli bir şey keşfettiğini duyurdu.

NASA açıklaması Türkiye’de saat kaçta yayınlanacak?

Curiosity’nin Mars’ta buldukları hakkında şimdilik bilgi vermeyen NASA, uzay aracının Kızıl Gezegen’in yüzeyinde bulduklarını 7 Haziran Perşembe Günü TSİ 21:00’da yapacağı basın toplantısıyla açıklayacak. Basın toplantısını bizzat NASA’nın Maryland’daki Uzay Uçuş Merkezi’nde görevli olan Güneş Sistemi Keşif Bölümü Başkanı Paul Mahaffy, araştırma uzmanı Jen Eigenbrode ve Mars Bilim Laboratuvarı Proje Yöneticisi Chris Webster yapacak. Bu önemli etkinlik NASA’nın resmi YouTube adresinden canlı bir şekilde yayınlanacak. Peki akıllardaki soruya gelelim; NASA Mars’ta ne buldu?

NASA Mars’ta ne buldu?

Kızıl Gezegen’de NASA’nın yaşam bulgusu aradığını söylemiştik. NASA gezegenin derinliklerinde su izine rastlamış ya da direkt olarak su bulmuş olabilir. Uzay ajansının Mars’ta yaşayan bir mikroorganizmayı bizlerle paylaşması da olası. Her ne olursa olsun, NASA’nın devrimsel olduğunu söylediği bu şey Mars’ta yaşam olabileceğine dair olan umutları arttırıyor. Bakalım yarın akşam NASA insanlık için hangi büyük haberi verecek?

Bilimcini