Tanrıların Kalıntıları – Erich von Däniken

1339

Çoksatar Yazar Erich von Däniken’den Nefes Kesen Bir Kitap

Artemis Yayınları, İsviçreli yazar Erich von Daniken’in Tanrıların Arabaları, Tanrıların Yolculuğu, Tarih Yanılıyor, Tanrıların Alacakaranlığı adlı kitaplarının ardından Remnants of the Gods kitabını da Tanrıların Kalıntıları adıyla Türkçede yayınladı.

Kitapları milyonlarca okura ulaşan yazar, Tanrıların Kalıntıları hakkında “Bilgi çağında yaşıyoruz.
Ancak dünyamızın geçmişine dair hala en ufak bir fikrimizin dahi olmadığı konular var,” diyor.

Tarih Anlayışına Meydan Okuyan Araştırma: Tanrıların Kalıntıları

Arka kapaktan:
Mühendislik harikası olan akıl almaz taş yapılar, gizemli yer altı siteleri, geometrik olarak sıralanmış taş daireler, nefes kesici Mısır piramitleri… Bütün bunları kim yaptı? Ve daha da önemlisi, bunları yapanlar o teknik bilgiye nasıl sahipti?
Erich von Däniken, binlerce yıl önceye uzanan bir araştırmaya götürüyor okuru. Taş Devri’nden kalan, birbirine eşit mesafede dev kareler ve üçgenler oluşturacak şekilde inşa edilmiş yüzlerce ibadet yeri var. Peki bütün bunlar nasıl oldu? Klasik arkeoloji bu sorulara yanıt veremiyor. Daha da kötüsü, bu soruları önemsemiyor bile. “Hepimiz bu ilgisizliğin parçası mı olacağız?” diye soruyor yazar. “Yoksa fiziksel sonuçları gözümüzün önünde olan bu tarihi kalıntılara dair gerçekleri öğrenmek ister miyiz?”
Tanrıların Kalıntıları, 160’tan fazla resim ve çizimle Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki imkansız yapıların sırlarını açığa çıkarıyor, olağanüstü gerçeklerin altını çiziyor ve doğru bilinen yanlış doktrinlere meydan okuyor.

“Erich kimsenin dile getirmeye cesaret edemediği konuları düşünmemizi sağlıyor.”
-Philip Coppens, The Ancient Alien Question’un yazarı