Yaratıcı Çocuk Festivali 25-26 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta

792
Yaratıcı Çocuk Festivali

Türkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk kültür ve sanat festivali Yaratıcı Çocuk Festivali, 25-26 Mayıs tarihlerinde Faber-Castell ana sponsorluğunda sizleri yaratıcılığın kapılarını açmaya davet ediyor.

Festival boyunca katılımcı ebeveyn ve çocuklar, Faber-Castell Özgür Yaratıcılık Alanı’nda birbirinden renkli boyalarla başladıkları sanat yolculuğunu AR teknolojisi ile gerçeğe dönüştürecek. Farklı hayvan figürlerini diledikleri renklerle boyayan minikler, eserlerini 3 boyutlu olarak görme imkanına sahip olacak. Böylece çocuklar el ve motor becerilerini geliştirirken, sanatla teknolojinin bir araya gelmesiyle dijital bir sanat deneyimi yaşayacak. Alanda bulunan dev ekranda minik sanatçıların oluşturduğu eserler, tüm katılımcıların ilgi odağı olacak.  Ebeveynler ise çocuklarının yaşadıkları bu heyecana ortak olurken, sosyal medya üzerinden yapacakları paylaşımlarla anında sürpriz hediye kazanma şansına sahip olacak.

Ayrıca birbirinden farklı 5 atölyenin bulunduğu Faber-Castell Yaratıcılık Sokağı’nda çocuklar hayal dünyasını zenginleştirirken, ebeveynler ise sektörün duayen ismi Prof. Dr. Belma Tuğrul’un “Oyunun Gücüne Güven” konulu söyleşisine katılma fırsatı bulacak.

Festivalde yaratıcılık ve oyun dolu sayısız atölyenin yer almasının yanı sıra Gösteri Sahnesi ile de eğlenceli ve coşku dolu bir programla seyircilerinin karşısında olacak. Katılımcıların tüm günü eğlence ile geçirecekleri dopdolu YÇF Gösteri Sahnesi’nde; Kerem Eser Paytak Show, Ezo Sunal ile Lalala Konseri, pandomim, jonglör ve sihirbazlık gösterileri, balon showlar, kukla tiyatroları ve çok sayıda konser yer alacak. Ebeveynlere ilham verici söyleşi seanslarına; Nil Karaibrahimgil, Sunay Akın, Dr.Özgür Bolat, Şermin Yaşar, Varol Yaşaroğlu gibi önemli isimler konuk olacak.

Programın detayları için yaraticicocukfestivali.com/program/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

#SeninGücünHayalGücün

#YaratıcıÇocukFestivali

#BenimleOyunoyna

@faber_castelltr       @yaraticicocukfestivali

Yer: KüçükÇiftlik Park