Pembe Balina nedir? Pembe Balina oyunu görevleri

4406

Mavi Balina oyununa rakip olarak çıkan Pembe Balina oyunu nedir? Pembe Balina oyunu görevleri nelerdir? Pembe Balina oyunu hakkında bilmeniz gereken her şey…

Pembe Balina ya da diğer adıyla Baleia Rosa, sevgi ve mutluluğu yaymayı ve Mavi Balina oyununun etkilerini bertaraf etmeyi amaçlayan yeni bir oyun platformudur. Pembe Balina oyununun onaylı Facebook sayfasında şu açıklama yer almaktadır: ”Pembe Balina, internetin iyiyi viral haline getirmek amacıyla kullanılabildiğini kanıtlamak için doğdu. Biz, herkesin sevgiyi ve iyiyi teşvik etme kapasitesine sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Pembe Balina oyunu görevleri nelerdir?

Pembe Balina oyununu oynayan kişiler, günlük olarak belirlenen görevleri yerine getirir. Fakat Pembe Balina oyununda yerine getirilmesi gereken görevler intihara sürükleyen Mavi Balina oyunu görevlerinin tam tersi şeklindedir. Pembe Balina oyunu görevleri bireyin hayatına mutluluk ve iyi davranışlar getirmeyi hedefler.

Pembe Balina oyunu kim tarafından ve nerede tasarlanmıştır?

Pembe Balina oyunu fikri Brezilya’da ortaya çıkmıştır. Pembe Balina oyununun Facebook ve Instagram sayfasında oyunun görevlerini yerine getiren 3 milyon 400 bin takipçi bulunmaktadır. Pembe Balina oyunu ilk olarak Nisan 2017 yılında Baleia Rosa adıyla yayınlandı. Pembe Balina oyununda yerine getirilmesi gereken günlük görev sayısı şu an için 107’dir.

Pembe Balina oyunu kurucularına hayata geçirdikleri proje için birçok otorite tarafından olumlu yorumlar yapılmıştır. Pembe Balina oyunu projesine Brezilya’nın Sao Paulo Eyaleti yönetimi tarafından maddi destek sağlanmaktadır. Sosyal medya hesaplarının yanı sıra baleiarosa.com.br ve akıllı telefon uygulaması aracılığıyla Pembe Balina oyunu oynanabilmektedir. Pembe Balina oyununun sosyal medya hesapları Portekizce olarak yönetiliyor olsa da oyunun internet sitesi ve akıllı telefon uygulaması İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dil desteği vermektedir.