Panda dışkısı artık raflarda

1731

Başlığı okurken şöyle bir “Yok artık” dediniz değil mi? Evet yanlış duymadınız. Sosyal medyayı kırıp geçiren, bize kalırsa en sakar hayvanlardan olan pandaların dışkıları artık raflarda 😀 Panda dışkısı için para verir miydiniz?

Çinli bir firma ülkenin sembolü haline gelen pandaların dışkılarından tuvalet kağıdı, kağıt ve peçete üretti.

Panda dışkısı ile üretilen ürünlerin markasının adı Panda Poo.

Qianwei Fengsheng Kağıt Şirketi “Dev Pandalar için Koruma ve Araştırma Merkezi” ile işbirliği yaparak pandaların dışkısından ve pandaların yediği atık bambulardan tuvalet kağıdı, kağıot ve peçete üretti. Bir de üstüne marka adı olarak Panda Poo ( Panda Kakası) ismini seçti.

Panda dışkısı nasıl toplanıyor?

Şirket gerekli dışkıyı 3 pandadan topluyor. Haftada birkaç kez ziyaret ederek dışkılarını topluyor, ardından kaynatıyor, pastörize ediyor ve kağıda dönüştürüyor. Satışa sunulan ürünler elbette bakteri ve mikrop açısından kontrollerden geçiyor.

Panda Poo ürünlerinin fiyatı 26 TL civarında.Normal kutu mendillerin 10 katı fiyata satılıyor.

Neden Panda dışkısı?

Pazarlama stratejisi olduğunu düşünmemizin yanı sıra panda dışkısı kullanmanın faydalı bir tarafı var. Pandalar bambuları emdiğinden liflerini ayırıyor.Dolayısıyla şirket bambunun liflerini ayırma işleminden kurtulmuş oluyor.

Bir panda günde ne kadar dışkı üretir?

Bir panda günde 12-15 kilo arasında bambu yer ve 10 kg dışkı üretir. Panda bakıcıları bu dışkı toplarına “yeşil top” diyor.

Eh ne diyelim. Alan razı veren razı. Bakıcılar da dışkı toplama işinden kurtulmuş oluyor 🙂