Ördek ne yer? Yavru ördek ne yer?

8715

En sevimli hayvanlardan biri olan ördek ne yer? Yavru ördek ne yer? Evde ördek nasıl beslenir?

Ördekgiller familyasına ait sevimli hayvan ördekler kısa boyunlu, kısa bacaklı, yassı gagalı ve ayakları perdeli bir kuş türüdür. Ördekler hem evcil hem de yabani hayvanlardır.

Evde ördek beslemek oldukça kolaydır. Eğer yavru ördek annesinden ayrıldıysa bir süre sonra sizi annesi olarak bilecek ve yanınızdan pek ayrılmayacaktır. Obur olan yavru ördekler sürekli yemek yemek isteyecektir. Düzenli beslemeniz ve her seferinde belli oranda mama vermeniz gerekecektir. Peki ördek ne yer? Yavru ördek ne yer?

Yavru ördek ne yer?

Yavru ördek oldukça obur bir hayvandır. Ancak düzenli beslediğiniz takdirde evde ördek bakmak oldukça kolay bir iştir. Yavru ördek yeşilliğe bayılır. Marul, maydanoz gibi yeşillikleri hiç sesini çıkarmadan yiyecektir. Ispanak gibi yeşillikler de hoşuna gidecektir. Aktarlardan veya hububatçılardan da yavru ördek yemi alabilirsiniz. Yavru ördek yemini hafifçe ıslatarak vermeniz daha iyi olacaktır. Böylece rahatça beslenebilir.

Yavru ördekleri 6 hafta besi yemi ile sonraki 6 hafta ise palaz yemi ile besleyebilirsiniz. Sonrasında da dilediğiniz gibi yeşillik verebilirsiniz.

Yavru ördek salatalık da yer. Salatalığa karşı zaafları vardır. Ne ile beslerseniz besleyin bol su vermeyi unutmayın. Oda sıcaklığında su vermeyi ihmal etmeyin. Soğuk su veya sıcak su vermeyin. Vereceğiniz su da içme suyu olmalı ve temiz bir kapta olmalı.