Quokka nedir? Quokka evde beslenir mi?

2836

Sosyal medyada sürekli gülen ve minik bir kanguruya benzeyen bir hayvan olan Quokka nedir? Quokka evde beslenir mi? Quokka hakkında bilgiler…

Quokka nedir?

Quokka ağaç kangurusu olarak bilinen, sempatik ve cana yakın bir hayvan türüdür. Quokka kanguru familyasındandır. Yüzündeki mutlu ve gülen ifade sebebiyle insanlar tarafından pek sevilirler. Quokka dünyanın en mutlu hayvanı olarak bilinir.

Aksolotl nasıl bir hayvandır?

Quokka nerede yaşar?

Ağaç kangurusu olarak bilinen Quokkalar Avusturalya’nın güney batı kesiminde yaşarlar. Avusturalya kıtasına giden turistlerin en büyük eğlencelerinden birisi Quokkalar ile selfie çekmektir. Çok hareketli bir hayvan olan Quokka ile selfie çekmek için hızlı ve deneyimli olmanız gerekir.

Quokka ne yer?

Quokka vejeteryan bir hayvandır. Quokkanın kilosu 2,5-5 kg arasında değişir. Boyları 40-90 cm arasında olan Quokkalar Ocak ve Mart ayları arasında çiftleşirler ve Quokka yavrusu annesi tarafından kangurular gibi yanlarında taşınır. Quokka ailesi birlikte yaşamasıyla bilinir.

Alpaka ile lama arasında ne fark var?

Quokka dostane bir hayvan olduğu için kurtlara ve tilkilere ne yazık ki yem olma tehlikesine sahiptir. Son derece savunmasız olan Quokkalar Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından kırmızı listeye eklenmiştir.

Quokka evde beslenir mi?

Quokkalar Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından kırmızı listeye eklenmiştir. Bu sebeple Quokka evde beslenir mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken en önemli şey herhangi bir şekilde Quokkanın alıkoyulması, evde beslenmesi ve öldürülmesi suçtur.

Bilimcini Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın ?